1.3.2018 / 13:58
28.2.2018 / 12:29
22.9.2017 / 9:43
11.3.2016 / 14:39
Info o hre

Dobrofanth 2018 vám prinesie celý týždeň plný zábavy, minilarpov, workshopov a stolných hier. Celý týdeň vyvrcholí Veľkou hrou s podtitulom Lačné hry 2018, ktorá je voľne inšpirovaná knihami a filmami Hunger Games od Suzanne Collins. Spája prvky sociálneho i bojového prostredia tak, aby si každý hráč prišiel na svoje. Na prednáškach a workshopoch sa dozviete niečo o larpoch, pravidlách, či o výrobe kostýmov.

Stretneme sa v Krásnohorskej Dlhej Lúke 23. až 29. júla 2018!

Lačné hry

Úvod do deja je jednoduchý a nie je k nemu potrebná predošlá znalosť kníh či filmov i keď základná znalosť témy nebude na škodu.

Larp bude zasadený do fiktívnej krajiny, bojovej arény a hlavného mesta Sýty City, v ktorom sa schádza elita aby spolu sledovala každoročnú udalosť roka – Lačné hry. Krvavá zábavka, v ktorej bojujú dvaja vyvolení z každého kraja na život a na smrť. Táto hra má slúžiť ako primpomienka, že vzbura sa nevyplatí a že zákony vlády sú absolútne…

Napriek tomu sa krajinou šíri nespokojnosť s prezidentom a jeho diktatúrou. Dokedy sa občania budú musieť prizerať ako im štát vraždí deti? Samozrejme, nie všetci sú si vedomí krutosti s akou si štát vynucuje poslušnosť  a stále je veľa takých, ktorí Hry berú ako spoločenskú zábavu a reality show.

Súťažiaci v aréne budú musieť využiť všetky svoje znalosti. Nikto nevie ako bude aréna vyzerať a čo si pre nich organizátori pripravili. Obyčajné bojové schopnosti nebudú stačiť. Nájsť jedlo, či vodu je pre prežitie takisto nevyhnutné. Získanie bohatých a vplyvných sponzorov, kvalitných trénerov, či inovatívnych stylistov nikdy nebolo také dôležité. Svet sa bude dívať!